ANA Aviation Services przenosi się do Liege

ANA
Share Button

Firma ANA Aviation Services, operator z siedzibą w Londynie, podjęła decyzję o przeniesieniu swojej floty transportowej na teren portu lotniczego w Liege (Belgia) począwszy od 29 maja.  Poza lotami czarterowymi i humanitarnymi, realizowane będzie pięć lotów w tygodniu. Nordic Global Aviation i Atlas Air będą obsługiwać loty do i z Liege z dwoma MD-11s i jednym B747-400.

Dla portu lotniczego w Liege oznacza to zwiększenie ilości odprawianych ładunków o co najmniej 30.000 ton rocznie (wzrost o ponad 5%). Transportowane będą przede wszystkim towary nietrwałe, jak kwiaty, owoce i warzywa. Decyzja ANA oznacza także powstanie 80 nowych miejsc pracy, oraz pośrednio kolejnych 200 etatów.

Liege Air Cargo Handling Services będzie obsługiwać ANA na lotnisku w Liege, co będzie skutkowało poza utworzeniem nowych etatów, także inwestycjami w nowe wyposażenie. Większość lotów będzie realizowanych na trasach do centralnej i zachodniej Afryki. „Przez wiele lat chcieliśmy wejść na rynek afrykański, ponieważ posiada on ogromny potencjał importowy i eksportowy.

Pozyskanie kolejnego, po liniach Ethiopian Airlines, AV Cargo oraz Qatar Airways, znaczącego operatora jakim jest ANA Aviation, potwierdza naszą wiodącą pozycję na rynku cargo na kierunku afrykańskim”, powiedział Luc Partoune, dyrektor generalny portu lotniczego Liege. „Jakość oferowanych przez nas usług skierowanych do sektora cargo, a także uzupełniające połączenia z innymi sieciami połączeń lotniczych, coraz bardziej przyciągają do nas przedstawicieli tego sektora.”

Jedną z istotnych dla ANA zalet lotniska w Liege jest niski koszt paliwa. Port lotniczy Liege połączony jest z siecią rurociągów krajów NATO, co daje firmom możliwość wyboru dostawców oraz gromadzenie zapasów paliwa i tankowanie przez 24 godziny na dobę.