Nowy Boeing 777F Lufthansa Cargo rozpoczął obsługiwanie połączenia do Shanghai

Lufthansa-Cargo-m
Share Button

Nowy Boeing 777F należący do Lufthansa Cargo rozpoczął obsługiwanie połączenia z portem lotniczym Shanghai Pudong, co pozwala przewoźnikowi na realizację codziennych lotów do tego miasta.   „Znacznie wzmocniliśmy naszą pozycję w Chinach, dzięki wykorzystaniu najlepszego samolotu transportowego w swojej klasie”, powiedział w Szanghaju Christian Haug, dyrektor regionalny na Chiny północne i środkowe, ponad stu przedstawicielom przemysłu logistycznego.

„Boeing 777 już teraz, po kilku miesiącach od wprowadzenia tego modelu do użytku, ustala nowe standardy, między innymi niezawodności”. Szanghaj to największy węzeł transportowy w globalnej sieci Lufthansy Cargo. Wraz z odebraniem trzeciego Boeinga 777, flota przewoźnika urosła do rozmiarów umożliwiających codzienną obsługę tej długodystansowej trasy nowymi samolotami transportowymi.

Na znak szczególnej więzi z Chinami, Boeing 777F o numerze bocznym D-ALFC, w dniu przybycia do Szanghaju otrzymał nazwę „Ni Hao, China” („Dzień dobry Chiny”). Na pomysł nadania tej nazwy wpadł zwycięski uczestnik konkursu zorganizowanego przez Lufthansę Cargo, który miał na celu wymyślenie nazw dla całej floty jeszcze przed dostawą nowych B777. Spośród 40.000 propozycji nadesłanych przez uczestników w przeciągu sześciu tygodni trwania konkursu, jury wybrało jako temat przewodni hasło „Przywitaj się z całym światem” („Say hello around the world”).